Round 8 results

Link to Tables

Under 11

Albury City FC BYE; Albury Hotspurs 2 def Boomers F.C. 1; Cobram Roar 3 lost to Myrtleford 4; St. Pats FC BYE; Wodonga Diamonds 1 lost to T.C.W. 2; Melrose FC 0 lost to Wangaratta 3;

 

Under 11 Girls

Albury Hotspurs 12 def Albury United 0; Wodonga Diamonds BYE; Melrose FC 1 lost to Wangaratta 13;

 

Under 12

Albury United BYE; Albury Hotspurs 2 lost to Boomers F.C. 6; Cobram Roar 5 def Myrtleford 2; Albury City FC 8 def Wodonga Heart 0; Wodonga Diamonds 3 def T.C.W. 1; Melrose FC 1 lost to Wangaratta 3;

 

Under 13

Wodonga Diamonds BYE; St. Pats FC 3 drew with Albury United 3; Albury City FC 10 def Wodonga Heart 1; Albury Hotspurs 4 def Boomers F.C. 0; Melrose FC 2 def Wangaratta 1; Cobram Roar BYE;

 

Under 13 Girls

Albury City FC BYE; Melrose FC 2 lost to Wangaratta 3; Wodonga Diamonds BYE; Cobram Roar 4 def Myrtleford 3; Albury Hotspurs BYE; Albury United BYE;

 

Under 14

Albury City FC BYE; Albury Hotspurs BYE; Melrose FC 3 def Wangaratta 1; St. Pats FC 10 def Albury United 0; Cobram Roar 2 lost to Myrtleford 5; Wodonga Diamonds 7 def T.C.W. 1;

 

Under 16

Cobram Roar BYE; Albury City FC 3 def Wodonga Heart 1; St. Pats FC 0 drew with Albury United 0; Wodonga Diamonds 1 lost to T.C.W. 3; Melrose FC 5 def Wangaratta 2; Albury Hotspurs BYE;

 

Under 16 Girls

Wodonga Diamonds BYE; St. Pats FC 0 lost to Albury United 13; Melrose FC 1 def Wangaratta 0; Albury Hotspurs 2 def Albury City FC 1;

 

Division 3 Men

Melrose FC 3 def Wangaratta 1; Wodonga Diamonds 1 def T.C.W. 0; Albury Hotspurs BYE; St. Pats FC 2 lost to Albury United 4; Albury City FC 2 def Wodonga Heart 0; Cobram Roar 1 def Myrtleford 0;

 

Over 35 Men

Albury City FC 4 def Wodonga Heart 1; Wodonga Diamonds 2 drew with T.C.W. 2; Melrose FC 3 def Wangaratta 2; St. Pats FC 3 def Albury United 2; Albury Hotspurs BYE;

 

Reserve Women

Wodonga Diamonds 2 def T.C.W. 0; Myrtleford BYE; Albury City FC BYE; Wangaratta BYE; Albury Hotspurs 0 lost to Boomers F.C. 10; St. Pats FC BYE;

 

Reserve Men

St. Pats FC 0 lost to Albury United 2; Wodonga Diamonds 1 lost to T.C.W. 3; Cobram Roar 2 drew with Myrtleford 2; Albury City FC 11 def Wodonga Heart 0; Melrose FC 2 def Wangaratta 1; Albury Hotspurs 2 def Boomers F.C. 1;

 

Senior Women

Melrose FC 1(M Davis) lost to Wangaratta 3 (J Devlin 1 – 88, J Macklan 1 – 68, B Mulqueen 1 – 37); Wodonga Diamonds BYE; Albury City FC BYE; St. Pats FC 2(C Mahoney 1, R White 1) lost to Albury United 4 (A Torcaso 4 – 8,64,67,72); Cobram Roar 0 lost to Myrtleford 7; Albury Hotspurs 1(S Smith) lost to Boomers F.C. 6 (T Saisanid 2 – 53,69, C Stefanou 1 – 2, A Parascos 1 – 16, I Claxton 1 – 28, M Harris 1 – 36);

 

Senior Men

Melrose FC 3 (J O’Brien 1 – 54, E Rawluk 2 – 72,79) def Wangaratta 2 (G El Kotta 1 – 43, A Burchell 1 – 67); Albury City FC 6 def Wodonga Heart 0; Wodonga Diamonds 2 (P Brunec 1 – 36, N Franco 1 – 26) lost to T.C.W. 4 (M Hasler 2 – 14,63, J Murphy 2 – 4,84); Cobram Roar 2 def Myrtleford 1; Albury Hotspurs 1 (J Dunphy 1 – 15) drew with Boomers F.C. 1 (D Phan 1 – 53); St. Pats FC 0 lost to Albury United 5 (M Brownsea 1 – 6, A Rees 1 – 59, S Mason 1 – 60, C Martin 1 – 4, S Brosolo 1 – 29);