Round 10 results

Link to Tables

Under 11

Albury Hotspurs 4 def Melrose FC 2; Myrtleford 3 def Boomers F.C. 1; Albury City FC 0 lost to Wodonga Diamonds 3; St. Pats FC 4 def T.C.W. 0; Cobram Roar 3 drew with Wangaratta 3;

 

Under 12

Albury City FC 6 def Wodonga Diamonds 3; Myrtleford 5 def Boomers F.C. 1; Cobram Roar v Wangaratta No result submitted; Albury United 4 def Wodonga Heart 2; Albury Hotspurs 0 lost to Melrose FC 7; T.C.W. BYE;

 

Under 13

Albury Hotspurs 2 lost to Melrose FC 6; Albury United 4 lost to Wodonga Heart 5; Cobram Roar 1 lost to Wangaratta 5; St. Pats FC BYE; Boomers F.C. BYE; Albury City FC 3 def Wodonga Diamonds 1;

 

Under 14

Cobram Roar 4 def Wangaratta 1; St. Pats FC 19 def T.C.W. 0; Albury City FC 3 def Wodonga Diamonds 1; Albury Hotspurs 2 lost to Melrose FC 3; Albury United BYE; Myrtleford BYE;

 

Under 16

Albury United 5 def Wodonga Heart 1; St. Pats FC 0 lost to T.C.W. 1; Albury Hotspurs 0 lost to Melrose FC 2; Cobram Roar 3 drew with Wangaratta 3; Albury City FC 1 lost to Wodonga Diamonds 9;

 

Under 11 Girls

Wodonga Diamonds bye; Albury Hotspurs 1 lost to Wangaratta 2; Albury United 2 def Melrose FC 0;

 

Under 13 Girls

Albury Hotspurs 8 def Melrose FC 0; Myrtleford BYE; Cobram Roar 1 lost to Wangaratta 6; Albury United BYE; Albury City FC 0 lost to Wodonga Diamonds 8;

 

Under 16 Girls

Albury Hotspurs 2 def Melrose FC 0; St. Pats FC BYE; Albury City FC 1 def Wodonga Diamonds 0; Wangaratta BYE; Albury United v Wangaratta postponed;

 

Division 3 Men

Albury United 5 def Wodonga Heart 1; Albury Hotspurs 4 def Melrose FC 0; Albury City FC 3 def Wodonga Diamonds 0; St. Pats FC 0 lost to T.C.W. 2; Myrtleford BYE; Cobram Roar 3 def Wangaratta 0;

 

Over 35 Men

Wangaratta BYE; Albury Hotspurs 0 lost to Melrose FC 2; Albury United 6 def Wodonga Heart 0; Albury City FC 0 lost to Wodonga Diamonds 5; St. Pats FC 2 lost to T.C.W. 5;

 

Reserve Women

Myrtleford 2 lost to Boomers F.C. 6; St. Pats FC 0 lost to T.C.W. 2; Albury Hotspurs BYE; Wangaratta BYE; Albury City FC 0 drew with Wodonga Diamonds 0;

 

Senior Women

St. Pats FC BYE; Albury City FC 2 (J Williams 1 Р4, H Morris  1 Р27) def Wodonga Diamonds 1 (J Bukvic 1 Р61); Myrtleford 1 (K Kneebone 1 Р45) lost to Boomers F.C. 7 (K Hayes 1 Р70, I Claxton 1 Р73, C Stefanou 1 Р9, T Saisanid 4 Р34,47,69,79); Cobram Roar 2 (A Iannucci 2 Р22,26) lost to Wangaratta 6 (B Mulqueen 2 Р23,72, C Rizzo 1 Р34, C Suter 2 Р39,70, J Devlin 1 Р38); Albury Hotspurs 6 (J Ryan 1 Р33, L Gillard 1 Р27, J Briggs 2 Р24,53, J Alvey 1 Р20, Own Goal 1) def Melrose FC 1 (A Davis 1 Р12); Albury United BYE;

 

Reserve Men

St. Pats FC 2 lost to T.C.W. 5; Albury City FC 1 lost to Wodonga Diamonds 2; Cobram Roar 2 def Wangaratta 0; Myrtleford 3 def Boomers F.C. 0; Albury Hotspurs 3 drew with Melrose FC 3; Albury United 10 def Wodonga Heart 0;

 

Senior Men

Cobram Roar 3 (B Puckett 1 – 4, W Marshall 1 – 58, Own Goal 1) def Wangaratta 2 (A El Kotta 1 – 44, A Burchell 1 – 86); Albury United 7 (C Martin 3 – 11,55,65, A Rees 4 – 5,23,25,90) def Wodonga Heart 0; Myrtleford 2 (M Park 1 – 39, J Miles 1 – 65) def Boomers F.C. 1 (N Spiteri 1 – 48); Albury Hotspurs 3 (M Townsend 1 – 70, S Thorman 2 – 15,45) def Melrose FC 0; Albury City FC 3 (T Young 2 – 36,69, H Curry-Johnson 1 – 79) def Wodonga Diamonds 2 (M Miranda 1 – 29, D Nhansana 1 – 49); St. Pats FC 1 (M Turner 1 – 64) lost to T.C.W. 5 (M Shimmin 3 – 35,44,46, M Hasler 1 – 67, J Zito 1 – 13);