Results Round 16

Link to Tables

Under 11

Cobram Roar 6 def Melrose FC 0; Albury City FC BYE; Wangaratta 5 def Boomers F.C. 1; Myrtleford 1 drew with Albury Hotspurs 1; St. Pats FC 2 lost to Wodonga Diamonds 3; T.C.W. BYE;

 

Under 12

Myrtleford 1 drew with Albury Hotspurs 1; Wangaratta 6 def Boomers F.C. 1; Cobram Roar 2 lost to Melrose FC 4; Wodonga Diamonds BYE; Albury City FC 4 def Albury United 1; Wodonga Heart 0 lost to T.C.W. 1;

 

Under 13

St. Pats FC 1 lost to Wodonga Diamonds 8; Albury Hotspurs BYE; Wodonga Heart BYE; Cobram Roar 1 lost to Melrose FC 6; Albury City FC 8 def Albury United 0; Wangaratta 3 def Boomers F.C. 0 (Forfeit);

 

Under 14

T.C.W. BYE; Wangaratta BYE; Albury City FC 5 def Albury United 2; Cobram Roar 4 def Melrose FC 2; Myrtleford 2 def Albury Hotspurs 1; St. Pats FC 13 def Wodonga Diamonds 0;

 

Under 16

Albury City FC 2 def Albury United 0; Albury Hotspurs BYE; Cobram Roar 2 lost to Melrose FC 3; Wodonga Heart 0 lost to T.C.W. 8; St. Pats FC 1 lost to Wodonga Diamonds 4; Wangaratta BYE;

 

Under 11 Girls

Wodonga Diamonds 1 def Albury United 0; Melrose FC BYE; Wangaratta 0 lost to Albury Hotspurs 2;

 

Under 13 Girls

Wangaratta BYE; Albury City FC 0 lost to Albury United 15; Myrtleford 1 lost to Albury Hotspurs 7; Wodonga Diamonds BYE; Cobram Roar 0 lost to Melrose FC 6;

 

Under 16 Girls

Albury City FC 0 lost to Albury United 5; Wangaratta 1 lost to Wodonga Diamonds 2; Melrose FC BYE; St. Pats FC 0 drew with Melrose FC 0; Albury Hotspurs BYE;

 

Division 3 Men

St. Pats FC 0 lost to Wodonga Diamonds 1; Wodonga Heart 0 lost to T.C.W. 4; Myrtleford 1 lost to Albury Hotspurs 2; Cobram Roar 0 lost to Melrose FC 1; Wangaratta BYE; Albury City FC 1 drew with Albury United 1;

 

Over 35 Men

Albury City FC 0 lost to Albury United 6; Melrose FC BYE; Wodonga Heart 0 lost to T.C.W. 11; Wangaratta BYE; Albury Hotspurs BYE; St. Pats FC 4 def Wodonga Diamonds 3;

 

Reserve Women

T.C.W. BYE; Albury City FC BYE; St. Pats FC 1 lost to Wodonga Diamonds 4; Wangaratta 0 lost to Boomers F.C. 3; Myrtleford 0 lost to Albury Hotspurs 4;

 

Senior Women

Cobram Roar 2 (L Rawson 2 – 11,65) drew with Melrose FC 2 (A Davis 1 – 75, C Bishop 1 – 79); Wangaratta 2 (B Mulqueen 2) lost to Boomers F.C. 4 (T Saisanid 2, A Parascos 2); Myrtleford 0 lost to Albury Hotspurs 2 (J Alvey 1 – 62, S Smith 1 – 4); St. Pats FC 4 (A Jarrott 1 – 78, C Mahoney 2 – 3,40, J Smith 1 – 16) def Wodonga Diamonds 2 (J Bukvic 2 – 18,37); Albury City FC 6 (B Mcdiarmid 1 – 60, S Rowe 1 – 26, M Goldsworthy 1 – 48, S Mcintosh 1 – 64, Z Jackson 2 – 6,16) def Albury United 2 (A Seary 1 – 20, A Torcaso 1 – 56);

 

Reserve Men

St. Pats FC 0 lost to Wodonga Diamonds 3; Albury City FC 1 lost to Albury United 3; Cobram Roar 1 lost to Melrose FC 3; Myrtleford 9 def Albury Hotspurs 3; Wangaratta 4 def Boomers F.C. 0; Wodonga Heart 0 lost to T.C.W. 6;

 

Senior Men

St. Pats FC 1 (J Mahoney 1 – 76) lost to Wodonga Diamonds 4 (N Bukvic 3 – 8,20,82, M Nhansana 1 – 39); Albury City FC 1 (H Curry-Johnson 1 – 86) lost to Albury United 3 (A Rees 1 – 34, J Mulcahy 1 – 17, D Cancarevic 1 – 7); Wodonga Heart 1 (J Clavan 1 – 40) lost to T.C.W. 9 (A Sommerfeld 1 – 3, R Lewko 1 – 79, M Shimmin 3 – 9,20,75, M Hasler 4 – 44,46,57,68); Myrtleford 4 (V Leschen 1 – 65, N Henry 3 – 39,68,79) def Albury Hotspurs 0; Wangaratta 2 (A Burchell 2) def Boomers F.C. 1 (P Noordewier 1); Cobram Roar 4 (S Willis 2 – 12,17, L Tweedie 1 – 5, R Diramacca 1 – 77) def Melrose FC 0;