Results round 12

Link to Tables

Under 11

St. Pats FC 1 lost to Cobram Roar 9; Wodonga Diamonds 2 lost to Boomers F.C. 4; Melrose FC BYE; T.C.W. 0 lost to Albury Hotspurs 5; Albury City FC 0 lost to Wangaratta 5; Myrtleford BYE;

 

Under 12

Wodonga Diamonds 1 lost to Boomers F.C. 4; Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 12; T.C.W. 1 lost to Albury Hotspurs 3; Cobram Roar BYE; Albury City FC 4 def Wangaratta 3; Albury United 2 lost to Myrtleford 7;

 

Under 13

Wodonga Diamonds 9 def Boomers F.C. 1; Albury United BYE; Albury City FC 1 drew with Wangaratta 1; Wodonga Heart 1 lost to Melrose FC 12; St. Pats FC 1 lost to Cobram Roar 3; Albury Hotspurs BYE;

 

Under 14

T.C.W. 0 lost to Albury Hotspurs 8; Wodonga Diamonds BYE; St. Pats FC 10 def Cobram Roar 0; Albury City FC 2 def Wangaratta 0; Albury United 0 lost to Myrtleford 4; Melrose FC BYE;

 

Under 16

T.C.W. 4 def Albury Hotspurs 0; Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 5; Wodonga Diamonds BYE; Albury City FC 3 lost to Wangaratta 5; Albury United BYE; St. Pats FC 2 def Cobram Roar 1;

 

Under 11 Girls

Wodonga Diamonds 5 def Melrose FC 0; Albury United 0 lost to Albury Hotspurs 7; Wangaratta BYE;

 

Under 13 Girls

Wodonga Diamonds BYE; Cobram Roar BYE; Albury City FC 0 lost to Wangaratta 10; Melrose FC BYE; Albury Hotspurs BYE; Albury United 14 def Myrtleford 1;

 

Under 16 Girls

Wodonga Diamonds 5 def St. Pats FC 0; Melrose FC BYE; Albury United 8 def Albury Hotspurs 0; Albury City FC 8 def Wangaratta 1;

 

Division 3 Men

Wodonga Diamonds BYE; T.C.W. 6 def Albury Hotspurs 0; Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 8; Albury United 6 def Myrtleford 1; St. Pats FC 0 lost to Cobram Roar 2; Albury City FC 3 def Wangaratta 1;

 

Over 35 Men

T.C.W. 3 def Albury Hotspurs 2; St. Pats FC BYE; Albury City FC 3 lost to Wangaratta 4; Albury United BYE; Wodonga Diamonds BYE; Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 6;

 

Reserve Women

Wodonga Diamonds 1 lost to Boomers F.C. 5; T.C.W. 2 def Albury Hotspurs 1; St. Pats FC BYE; Myrtleford BYE; Albury City FC 1 def Wangaratta 0;

 

Senior Women

Albury City FC 3 (Z Jackson 1 – 41, M Mathews 1 – 24, B Mcdiarmid 1 – 43) def Wangaratta 0; Albury Hotspurs BYE; Albury United 3 (M Crorken 1 – 53, L Cary 2 – 25,50) def Myrtleford 2 (K Sylwestrzak 1 – 82, K Kneebone 1 – 79); Wodonga Diamonds 1 (J Bukvic 1 – 59) lost to Boomers F.C. 8 (B Kennedy 2 – 16,47, T Saisanid 2 – 24,78, M Harris 1 – 61, J Cartwright 2 – 29,65, A Parascos 1 – 15); Melrose FC BYE; St. Pats FC 4 (R Vogel 1 – 7, A Jarrott 1 – 68, C Bates 2 – 21,77) def Cobram Roar 1 (B Oliver 1 – 13);

 

Reserve Men

Albury City FC 2 lost to Wangaratta 4; Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 7; St. Pats FC 0 lost to Cobram Roar 6; Wodonga Diamonds 0 lost to Boomers F.C. 2; T.C.W. 4 def Albury Hotspurs 0; Albury United 6 def Myrtleford 1;

 

Senior Men

T.C.W. 1 (C Wilhelm 1 – 27) lost to Albury Hotspurs 3 (M Anderson 1 – 47, P Kinning 1 – 57, S Thorman 1 – 77); Wodonga Heart 0 lost to Melrose FC 9 (M Payne 1 – 36, D Howe 1 – 5, J Sundblom 1 – 4, A Waters 3 – 53,60,90, A Mclennan 1 – 78, J O’Brien 2 – 49,51); Albury United 0 lost to Myrtleford 2 (Own Goal 1 – 59, W Dennis 1 – 6); St. Pats FC 1 (A O’Farrell 1 – 90) lost to Cobram Roar 3 (W Marshall 1 – 48, B Puckett 1 – 29, N Thomas 1 – 58); Albury City FC 4 (A Young 1 – 69, D Kelly 2 – 46,53, H Curry-Johnson 1 – 7) def Wangaratta 3 (R Molinaro 1 – 87, A Burchell 1 – 90, M Jordan 1 – 88); Wodonga Diamonds 1 (D Gavel 1 – 90) lost to Boomers F.C. 2 (A Grove 1 – 60, T Browne 1 – 3);